• 66

Навіщо та як часто міняти повітряний фільтр?

Наші клієнти часто цікавяться заміною повітряного фільтру, проте не завжди впевнені, що його заміна є гострою необхідністю для авто, яке їздить відносно чистими вулицями Луцька.

Для справного процесу горіння в двигуні потрібна велика кількість повітря, яке поступає в двигун зовні. Повітряний фільтр виступає бар’єром між пилом на автомобільними деталями. Та що ж трапиться, якщо не замінити його вчасно?

Наслідки залежать в першу чергу від того, в який відділ механізму потрапить бруд:

  • газорозподільний механізм. Тверді частинки потрапляють між сідло і клапан, — і постійно стирають їх поверхню. Таким чином падає компресія двигуна, паливо погано згоряє. Як результат, двигун працює нестабільно, розхід палива збільшується, тяга падає, псуються випускні клапани. Все це призводить до ремонту газорозподільного механізму.
  • камера згоряння. Пил прилипає до всіх деталей, змащених мастилом. З кожним рухом поршня та двигуна все більше бруду потрапляє в моторне масло і забруднює його. А мастило швидко розносить бруд по двигуну. Піщинки потраплять між пари тертя і стиратимуть поліровану поверхню, знижуючи коефіцієнт тертя.
  • Які наслідки?

    Дуже швидко псуються: вкладиші, колінчастий вал, маслонасос та всі деталі, яким для роботи потрібне мастило. Бруд збирається і забиває канали. Мастило циркулює повільно, тому двигун поступово помирає. А це веде до капітального ремонту. Двигун відчуває нестачу чистого повітря. Буде диміти та закоксовуватись неспаленим паливом. Про це свідчить чорний колір вихлопних газів. А з часом зовсім зіпсується. Відбувається постійний контакт двигуна з вологою зовні.

    Щоб цього не сталося, фільтр потрібно оновлювати кожні 10 000 км чи 1 раз на рік. Також варто враховувати погодні умови та стан доріг. Після тривалих поїздок грунтовими дорогами чи при затяжній жарі влітку необхідно або замінити фільтр, або прочистити його стиснутим повітрям, якщо його заміна відбувалася недавно.

© Copyright 2020 Підприємство "Логос-Еко" у формі ТзОВ. Всі права захищені.
On-line запис
On-line запис